Under Armour, Inc. erkekler, kadınlar ve gençler için performans giyim, ayakkabı ve aksesuarlarının geliştirilmesi, pazarlanması ve dağıtımına yöneliktir. Şirket Maryland eyaletinin Baltimore şehrinde merkezleşmiştir ve şu anda 6.800 tam zamanlı çalışanı vardır. Şirket 18 Kasım 2005'te IPO'ya gitmiştir. Şirket, erkekler, kadınlar ve gençler için performans giyim, ayakkabı ve aksesuarlarının geliştirilmesi, pazarlanması ve dağıtımına devam etmektedir. Şirket dört coğrafi bölgede faaliyet göstermektedir: Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'dan oluşan Kuzey Amerika; Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA); Asya-Pasifik ve Latin Amerika. Şirket, kıyafetlerini, ayakkabılarını ve aksesuarlarını Kuzey Amerika'da toptan satış ve doğrudan tüketici kanalları aracılığıyla satmaktadır. Şirket, EMEA bölgesindeki kıyafetlerini, ayakkabılarını ve aksesuarlarını çoğunlukla toptan müşteriler ve bağımsız dağıtım kanalları ile e-ticaret siteleri ve Marka ve Fabrika mağazaları aracılığıyla satmaktadır. Şirket ürünleri Çin, Güney Kore, Avustralya, Singapur, Malezya ve Tayland'da dağıtım ve toptan satış ortaklarının işlettiği mağazalar aracılığıyla ve ayrıca e-ticaret siteleri ile Marka ve Fabrika mağazaları aracılığıyla satmaktadır.
Milyon USD cinsinden finanslar. Mali yıl Şubat - Ocak'tır.
Breakdown
TTM
12/31/2025
09/30/2025
06/30/2025
03/31/2025
12/31/2024
Hasılat
4,975
1,327
1,333
1,134
1,180
1,401
Hasılat Artışı (YoY)
-6%
-5%
-5%
-4%
-11%
-6%
Satınalma Maliyeti
2,658
738
702
587
629
735
Brüt Kâr
2,317
589
630
546
550
665
Satış, Genel ve İdari
2,343
661
577
522
582
605
Araştırma ve Geliştirme
--
--
--
--
--
--
İşletme Giderleri
2,343
661
577
522
582
605
Diğer Finansman Gelirleri (Giderleri)
-11
-1
0
-4
-4
-2
Kâr Öncesi Gelir
-238
-160
7
-5
-80
7
Kira Vergisi Gideri
281
270
25
-2
-12
6
Net Kâr
-519
-430
-18
-2
-67
1
Net Income Growth
Kâr Artışı
309%
-43,100%
-111%
-99%
-1,217%
-99%
Dolaşım Daki Hisse Senetleri (Dilüte Edilmiş)
424.84
424.84
428.35
427.11
429.34
437.29
Hisse Değişimi (Yıllık Üst Üste)
-3%
-3%
-2%
-2%
-4%
-2%
EPS (Diluted)
-1.22
-1.01
-0.04
0
-0.15
0
EPS Artışı
311%
-36,318%
-111%
-99%
-1,671%
-99%
Öz sermaye akışı
-45
261
-90
13
-231
262
Hisse Başı Öz Kaynak Akışı
--
--
--
--
--
--
Brüt Karşılık
46.57%
44.38%
47.26%
48.14%
46.61%
47.46%
Faaliyet Kâr Marjı
-0.5%
-5.42%
3.97%
2.11%
-2.62%
4.21%
Kâr Marjı
-10.43%
-32.4%
-1.35%
-0.17%
-5.67%
0.07%
Özsermaye Karlılık Oranı
-0.9%
19.66%
-6.75%
1.14%
-19.57%
18.7%
EBITDA
97
-45
80
52
-31
59
EBITDA Marjinali
1.94%
-3.39%
6%
4.58%
-2.62%
4.21%
D&A EBITDA için
122
27
27
28
0
0
Faaliyet Kârı
-25
-72
53
24
-31
59
Faaliyet Kâr Marjı
-0.5%
-5.42%
3.97%
2.11%
-2.62%
4.21%
Verilen Vergi Oranı
-118.06%
-168.75%
357.14%
40%
15%
85.71%
Follow-Up Questions
Under Armour Inc'in temel mali tabloları nelerdir?
Son mali tabloya (Form-10K) göre, Under Armour Inc'in toplam varlıkları $0 olup, net kayıp $0'dir.
UA'ün temel finansal oranları nelerdir?
Under Armour Inc'in cari oranı 0, net kâr marjı 0, hisse başına satış $0'dir.
Under Armour Inc'in geliri segment veya coğrafya bazında nasıl dağılıyor?
Under Armour Inc en büyük gelir kaynağı Other olup, en son kar bildiriminde geliri -874,000 dir. Coğrafi olarak, Corporate Other , Under Armour Inc için ana pazar olup, geliri 1,244,000 dir.
Under Armour Inc kârlı mı?
hayır, son mali tablolara göre Under Armour Inc'in net kayıp $0'dir.
Under Armour Inc'in herhangi bir yükümlülüğü var mı?
hayır, Under Armour Inc'in yükümlülüğü 0'dir.
Under Armour Inc'in tedavüldeki hisse sayısı kaçtır?
Under Armour Inc'in toplam tedavüldeki hisse sayısı 0'dir.